História

History

Spoločnosť Brammer vznikla v roku 1920 v anglickom Leedse, keď sa jej zakladateľovi – Harry Brammer – podarilo nazhromaždiť dostatočný kapitál zo svojich registrovaných vynálezov. Patrili medzi ne odpojiteľný klinový remeň, ktorý pomohol zjednodušiť bežné výrobné problémy pri výrobe topánok a drevákov.

V roku 1954 zamestnávala spoločnosť H Brammer & Company Ltd už vyše 150 ľudí a začala s exportom do celého sveta. V roku 1960 sa s jej akciami začalo obchodovať na burze, zamestnávala 650 zamestnancov a mala zákazníkov na vyše 60 zahraničných trhoch.

V roku 1969 kúpila firmu Bearing Service Limited, jedného z najväčších anglických distribútorov náhradných priemyselných ložísk. Znamenalo to výraznú zmenu v kapacite spoločnosti a bol to začiatok pokračujúcej série akvizícií v Európe (pozri časový prehľad nižšie), vďaka čomu sa postupne zmenila na popredného európskeho dodávateľa riešení pre oblasť priemyselnej údržby, opráv a renovácií.

V roku 2006 sa všetky firmy zjednotili pod názvom Brammer, čo nám umožnilo zamerať sa na kľúčovú strategickú prioritu dodávania špičkových služieb zákazníkom v celej Európe. Efektivita tohto prístupu sa odráža vo veľkosti a úspechoch celej skupiny. Dnes zamestnávame 3 600 zamestnancov na vyše 460 miestach v 23 krajinách.

Banner 1 Banner 2 Banner 3 Banner 4 Banner 5 Banner 7